Skip to main content
0

„Jak przygotować się do analizy kolorystycznej?” – to pytanie naturalnie pojawia się przed każdym spotkaniem z analizą kolorystyczną. Przygotowałam w związku z tym mini poradnik, w którym zebrałam wszystkie istotne informacje:

Makijaż

Analiza kolorystyczna ma na celu zdefiniowanie kolorów, które podkreślają Twoje naturalne cechy urody, to znaczy, że idealnie powinna być wykonana bez makijażu. Wiem jednak, że nie każda kobieta czuje się dobrze i komfortowo wychodząc z domu bez chociażby lekkiego podkładu czy kremu BB. Dlatego jeśli jest to dla Ciebie ważne i masz dobrze dobrany odcień podkładu, to możesz go nałożyć. Nie jesteś pewna, czy kolor Twojego podkładu jest dobrze dobrany? Możemy to sprawdzić i dobrać odpowiedni, zapraszam na lekcję makijażu 🙂

Ubranie

Czy to, co masz na sobie podczas analizy kolorystycznej ma  znaczenie? Oczywiście, że tak! Czarna koszulka wystająca spod chust kolorystycznych może być zbyt kontrastowa, Twoja ulubiona różowa może odwracać uwagę od wszystkich innych kolorów. Najlepiej sprawdzi się koszulka/top z lekkim choćby dekoltem (nie pod samą szyję) w neutralnym kolorze (biała, ecru, beżowa, szara) – gładka, bez wzorów. Niech będzie tłem dla wszystkich innych kolorów.

Włosy

Jeśli planujesz farbowanie lub odświeżenie koloru, warto wykonać analizę kolorystyczną przed wizytą u fryzjera. Naturalny kolor włosów może być pomocny przy definiowaniu typu urody, możemy też sprawdzić jak koloryzacja ma się do naturalnych Twoich kolorów i czy nie determinuje zmiany/modyfikacji palety kolorów.

…ale najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie, pozytywne nastawienie i otwartość na nowe 😊 makijaż możesz zmyć u mnie, bluzkę możemy przykryć peleryną, a włosy spiąć w kucyk. Zapraszam Cię serdecznie!

Paulina