Najczęstsze obawy przed analizą kolorystyczną

O zaletach i cudownych skutkach analizy kolorystycznej możecie przeczytać tutaj, ale dziś chcę zwrócić uwagę na Wasze najczęstsze obawy przed spotkaniem ze mną i rozwiać je!

„A co jeśli okaże się, że nie mogę nosić mojego ukochanego czarnego!?” [najczęstsze obawy przed analizą kolorystyczną]

Nic 🙂 może okazać się, że czarny to nie jest Twój kolor „WOW”, ale to nie znaczy, że musisz z niego rezygnować. Po pierwsze analiza kolorystyczna dotyczy głównie „gór” garderoby, a „doły” możesz wybierać dowolnie (choć byłoby idealnie gdybyś trzymałą się przynajmniej temperatury koloru). Po drugie, może do Twojej ulubionej czarnej bluzki wystarczy dodać apaszkę w kolorze fuksji, lub turkusowe kolczyki?

„A co jeśli będę musiała wymienić całą szafę?” [najczęstsze obawy przed analizą kolorystyczną]

No cóż, może się okazać, że większość ubrań w Twojej szafie jest w nieodpowiednich kolorach – nie będę Cię oszukiwać. Ale biorąc pod uwagę, że przez większość czasu chodzisz w 20% ubrań – warto zadbać, by przynajmniej one były w odpowiednich kolorach. W końcu to szafa jest dla Ciebie, a nie Ty dla szafy.

„A co, jeśli okaże się że jestem typem chłodnym, a jak tak lubię cieple kolory!” [najczęstsze obawy przed analizą kolorystyczną]

Twoich preferencji nie zmienię, ale dam sobie rękę odciąć, że sama zauważysz różnicę w wyglądzie swojej twarzy w kolorze o odpowiedniej temperaturze. A wszystkie pozostałe możesz wybierać na „doły” stylizacji.

„A co, jeśli będę musiała zmienić kolor włosów??!!” [najczęstsze obawy przed analizą kolorystyczną]

Jeśli Twój aktualny kolor włosów jest naturalny nie masz się czym martwić. A jeśli nie… to prawdopodobnie jesteś przyzwyczajona do zmian 😉

Jeśli wciąż masz wątpliwości czy analiza kolorystyczna jest dla Ciebie, zapraszam do zapoznania się z opiniami na moim profilu na FB lub do kontaktu – wszystko Ci wyjaśnię!

Kolorowo Pozdrawiam!

P.

Zakupy ze stylistką – niepotrzebny wydatek czy dobra inwestycja?

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile pieniędzy w ciągu roku wydajesz na ubrania? I ile czasu poświęcasz na ich zakupy? Jeśli nie robiłeś tego do tej pory – proszę zrób to teraz. A potem otwórz swoją szafę i odpowiedz sobie na pytanie: ile z tych ubrań tak naprawdę używasz? Prawdopodobnie jest to ok 20%. A co z pozostałymi 80%? Są przekładane z miejsca na miejsce, dezorganizują Twoją szafę, odbierają Ci chęć codziennego ubierania. W końcu: są bezsensownie wydanymi pieniędzmi, często w kwotach, które mogłyby spokojnie pokryć jakiś fajny długi weekend za miastem.

A teraz wyobraź sobie wyjście na zakupy 2 razy w roku, na które poświęcasz 3, no – może 4 godziny. Masz dokładnie zaplanowany budżet i listę potrzebnych ubrań, ponadto sam nie musisz szukać i zastanawiać się – wszystko przyniosę Ci do przymierzalni. Od razu tworzymy zestawy – pstryk! – fotka i zapisane. Następnym razem jak nie będziesz mieć pomysłu w co się ubrać – otworzysz odpowiedni album w swoim telefonie i gotowe.

Zakupy ze stylistką – zaplanuj je w swoim kalendarzu!

Czekaj czekaj… 2 razy w roku? Jak to możliwe? – zapytasz. Po prostu. Ma to związek ze zmianą sezonów: każdy z nas, kto dysponuje zwykłą małą szafą powinien ją przeorganizować wraz ze zmianą sezonu jesienno-zimowego na wiosenno-letni i odwrotnie. Wtedy robimy konieczny przegląd, listę brakujących elementów opartą o indywidualne potrzeby czy/i trendy i takie jednorazowe, ale dobrze przemyślane i zaplanowane zakupy mogą spokojnie wystarczyć na cały sezon.

Zachęcam Cię więc do przejrzenia swojej szafy i zrobienia rachunku sumienia. Jeśli potrzebujesz pomocy – chętnie pomogę – robiłam to wiele razy w ciągu ostatnich 9 lat. I mówię Ci – jest to bardzo oczyszczające i inspirujące doświadczenie. To naprawdę może być pierwszy krok do znacznie większych zmian w Twoim życiu!

Podejdź do tematu poważnie i zatrudnij profesjonalistkę! [zakupy ze stylistką]

Dokładnie tak, jak z bolącym zębem zgłaszasz się do stomatologa lub jak z malowaniem ścian do profesjonalnego malarza (nie oszukujmy się – zawsze wyjdzie lepiej niż własnoręcznie) tak zakupy i organizację szafy powierz specjalistce. Satysfakcja gwarantowana!

close

Miło Cię widzieć 👋

Dołącz do darmowego programu „Potrzebujesz zmian? Zacznij od szafy!”. Zostaw mi swój adres mejlowy i wspólnie zróbmy przegląd Twojej szafy!

Jeśli masz wątpliwości czy to jest dla Ciebie - napisz do mnie - chętnie je rozwieję! Pamiętaj też, że możesz się wypisać w każdym momencie.

We don’t spam! Read our [link]privacy policy[/link] for more info.