Skip to main content
0

„Wydaje mi się, ze wcale nie kupuję słabych ubrań, a jednak wciąż mam wrażenie, że wyglądam gorzej niż moi znajomi.”

Kamila zgłosiła się do mnie na przegląd szafy i analizę stylu. To stwierdzenie wychwyciłam z naszej rozmowy. Co z nim jest nie tak? Co można zrobić? Od czego zacząć?

Po pierwsze: fakt porównywania się do innych. Niestety najczęściej wynika to z niskiego poczucia własnej wartości. Gdy myślimy o kimś, że jest lepszy – automatycznie oceniamy siebie jako gorszego, nasza samoocena i dobre samopoczucie szybują w dół. Żyjemy w schematach, bo nasz mózg ich potrzebuje. Ograniczenia, których się trzymamy, według których wystawiamy sobie oceny, są dla nas naturalne. Ale czy zdrowe i potrzebne? Ostatnio gdzieś przeczytałam, że w życiu nie chodzi o to, by wyjść ze swojej strefy komfortu, ale żeby nauczyć się w niej rozpychać. Samoakceptacja, wdzięczność, rozwój – stwórzmy sobie takie schematy, które otworzą nam drzwi do wzrostu.

Pracując nad samooceną i samoakceptacją czyli wewnętrznym swoim obrazem, możemy jednocześnie pracować nad obrazem zewnętrznym, czyli wizerunkiem. Tak właśnie działam w style coachingu. Jako coach stylu traktuję przemianę wizerunkową jako pierwszy krok do kolejnych, życiowych zmian. Ale metamorfoza zewnętrzna nie będzie trwała jeśli nie będzie połączona z pracą nad sobą i poczuciem własnej wartości. Celem jest, aby to jaki sami siebie widzimy i to, jak widzą nas inni (obiektywnie) – było do siebie jak najbardziej zbliżone.

Terapia stylem

Kluczem do przemiany wizerunkowej jest poznanie siebie, swoich potrzeb i celu. Wyznaczamy go wspólnie na początku procesu wraz ze sposobami dążenia/ osiągnięcia. Bądź gotowa na podróż w głąb siebie, często trudną i niewygodną. Gruby brzuch? Odstające uszy? Chude kostki? To wszystko jest w Twojej głowie, to nie jest prawdziwe!

Przeanalizujemy Twoją sylwetkę, sprawdzimy jej proporcje, skoncentrujemy się na jej atutach. Przeprowadzimy analizę kolorystyczną by poznać typ urody i z palety kolorów wybrać Twoje ulubione, na podstawie których zbudujemy Twoją garderobę. Przygotujemy mapę stylu, dzięki której już nie zbłądzisz w sklepach – ani tych stacjonarnych ani internetowych! Już więcej nie wydasz pieniędzy na ubrania, w których nie będziesz chodzisz, bo doskonale będziesz wiedziała co lubisz, co pasuje do Ciebie, Twojej sylwetki i potrzeb.

Często już ta początkowa faza procesu przemiany jest doświadczeniem, które zmienia życie – otwiera oczy i powoduje, że już nie porównywanie się do innych a skoncentrowanie na sobie jest dla nas kluczowe. Nie myl tego z egoizmem, mam tu na myśli życie z zgodzie ze sobą, dostrzeganie i zaspokajanie własnych potrzeb. Gdy zaakceptujemy to, kim jesteśmy, zyskujemy dostęp do naszego największego potencjału i wtedy właśnie dajemy sobie szansę na wzrost i rozwój w radości i spełnieniu.

Pomogę Ci uporządkować Twoją szafę, rozprawimy się z sentymentami. Sprawdzimy czy masz w niej ubrania, których noszenie sprawia przyjemność Tobie, czy ma zadowalać innych. Przygotujemy listę zakupów i pójdziemy na nie razem. Nauczę Cię jak odnaleźć się w centrum handlowym, jak czytać metki, jak znaleźć prawdziwe perełki wśród otchłani plastiku i innych sztuczności.

Na koniec naszej terapii stylem będziesz piękną kobietą ♥ Tak całościowo piękną, z wnętrza. Poczujesz spokój, harmonię, zgodę z samą sobą. A naprawa relacji z samą sobą pozytywnie wpływa na relacje z innymi. I już sama widzisz jak to wszystko jest powiązane!

Skontaktuj się ze mną mejlowo lub telefonicznie, wypełnij kwestionariusz i dowiedz więcej na temat Terapii Stylem.