Skip to main content
0

Jak kupować żeby nie zwariować (na wyprzedażach)?

Czy Ty też czujesz się przytłoczona ilością ubrań w sklepach podczas wyprzedaży? Nie wspominając o tłumach i wszechobecnych kolejkach? …i nagle czujesz, że musisz kupować! Dużo, jeszcze więcej! I to szybko szybko, bo ktoś Ci wykupi!

Spokojnie.

Weź głęboki oddech.

Wszystko będzie dobrze.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym po wyprzedażowych zakupach będziesz miała motylki w brzuchu, karta kredytowa nie będzie łapać powietrza jak ryba wyrzucona na brzeg, a Twoja szafa nie będzie przypominała sałatki owocowej.

Po pierwsze primo* [jak kupować na wyprzedażach]:

przemyśl to. Nie wpadaj w szał zakupów tylko dlatego, że wszyscy wpadają. Czy naprawdę potrzebujesz tę koszulkę za 25,99? Albo kolejne czarne jeansy za 99,99? Przejrzyj swoją szafę, zastanów się co by się w niej przydało. Jakie ubrania sprawią, że utworzysz kilka nowych zestawów z tym, co już w niej masz? Może jakieś basic-ki? A może kilka modnych akcentów? Zapisz to sobie! Inaczej gwarantuję Ci, że jak tylko przestąpisz próg centrum handlowego to o wszystkim zapomnisz.

Po drugie primo* [jak kupować na wyprzedażach]:

jeśli na Twojej liście są basic-ki, to szukaj takich z dobrym składem, ładnie odszytych, po prostu – dobrej jakości. Niech Ci posłużą, bo prawdopodobnie będziesz je stale nosić. Sezonowe trendy są tylko uzupełnieniem Twojej garderoby, możesz sobie więc pozwolić na przymknięcie oka na jakość, ale pamiętaj! Tandety i niechlujstwa w wykonaniu nie da się ukryć.

Po trzecie primo [jak kupować na wyprzedażach]:

zaplanuj nie tylko listę zakupów, ale także czas zakupów. Najgorsze co możesz zrobić to wpaść do sklepu w tak zwanym międzyczasie. Jeśli pracujesz na zmiany, poranek jest świetnym momentem w ciągu dnia – w sklepach jest nieco mniej ludzi, asortyment jest uporządkowany. A może warto wziąć dzień wolny? Sobota to naprawdę najgorszy możliwy dzień na zakupy podczas wyprzedaży, wierz mi.

Pamiętaj też, że zawsze możesz wziąć ze sobą swoją osobistą stylistkę 🙂 Przeczytaj więcej o personal shoppingu. Zaplanuję Twoje zakupy, ubrania przyniosę do przymierzalni, zaproponuję gotowe zestawy. Podkręcimy Twój styl! Gwarantuję Ci, że będziesz zadowolona! a Twoje konto i szafa przybiją sobie piątkę. Wiesz, jak mnie znaleźć (klik)

Do zobaczenia na zakupach!

Paulina

*cytując klasyka 🙂