Skip to main content
0

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile pieniędzy w ciągu roku wydajesz na ubrania? I ile czasu poświęcasz na ich zakupy? Jeśli nie robiłeś tego do tej pory – proszę zrób to teraz. A potem otwórz swoją szafę i odpowiedz sobie na pytanie: ile z tych ubrań tak naprawdę używasz? Prawdopodobnie jest to ok 20%. A co z pozostałymi 80%? Są przekładane z miejsca na miejsce, dezorganizują Twoją szafę, odbierają Ci chęć codziennego ubierania. W końcu: są bezsensownie wydanymi pieniędzmi, często w kwotach, które mogłyby spokojnie pokryć jakiś fajny długi weekend za miastem.

A teraz wyobraź sobie wyjście na zakupy ze stylistką 2 razy w roku, na które poświęcasz 3, no – może 4 godziny. Masz dokładnie zaplanowany budżet i listę potrzebnych ubrań, ponadto sam nie musisz szukać i zastanawiać się – wszystko przyniosę Ci do przymierzalni. Od razu tworzymy zestawy – pstryk! – fotka i zapisane. Następnym razem jak nie będziesz mieć pomysłu w co się ubrać – otworzysz odpowiedni album w swoim telefonie i gotowe.

Zakupy ze stylistką – zaplanuj je w swoim kalendarzu!

Czekaj czekaj… 2 razy w roku? Jak to możliwe? – zapytasz. Po prostu. Ma to związek ze zmianą sezonów: każdy z nas, kto dysponuje zwykłą małą szafą powinien ją przeorganizować wraz ze zmianą sezonu jesienno-zimowego na wiosenno-letni i odwrotnie. Wtedy robimy konieczny przegląd, listę brakujących elementów opartą o indywidualne potrzeby czy/i trendy i takie jednorazowe, ale dobrze przemyślane i zaplanowane zakupy mogą spokojnie wystarczyć na cały sezon.

Zachęcam Cię więc do przejrzenia swojej szafy i zrobienia rachunku sumienia. Jeśli potrzebujesz pomocy – chętnie pomogę – robiłam to wiele razy w ciągu ostatnich 9 lat. I mówię Ci – jest to bardzo oczyszczające i inspirujące doświadczenie. To naprawdę może być pierwszy krok do znacznie większych zmian w Twoim życiu!

Podejdź do tematu poważnie i zatrudnij profesjonalistkę!

Dokładnie tak, jak z bolącym zębem zgłaszasz się do stomatologa lub jak z malowaniem ścian do profesjonalnego malarza (nie oszukujmy się – zawsze wyjdzie lepiej niż własnoręcznie) tak zakupy i organizację szafy powierz specjalistce. Satysfakcja gwarantowana!

Leave a Reply